09001637000
02166270068

واحد مشاوره و فروش

تفاوت پرده شید و کرکره

فهرست مطالب

تفاوت-پرده-شید-و-کرکره

پرده کرکره ای و پرده شید دو مدل متفاوت از پرده می باشند. شاید به دلیل اینکه هر دو مکانیزم بالابرنده دارند این اشتباه ایجاد شود که پرده شید نوعی از پرده کرکره ای است. البته برخی از افراد پرده شید را زیرمجمعه پرده کرکره ای میدانند. در این مقاله به بررسی کامل تفاوت پرده شید و کرکره می پردازیم.

جدیدترین مدل پرده شید برای منزل و انواع فضاها و همچنین مدل جدید پرده زبرا 1403 را می توانید در سایت پرده مدرن مشاهده کنید. برای مشاهده و پرده زبرا می توانید بر روی هر قسمت کلیک نمایید تا انواع پرده مدرن مناسب کاربری خود را مشاهده نمایید.

تلفن: ۰۹۰۰۱۶۳۷۰۰۰ / ۰۲۱۶۶۲۷۰۰۶۸

پرده کرکره ای

این مدل پرده به صورت افقی طراحی شده است و می توان تنظیم نور مناسبی را جابه جایی آن ایجاد کرد. پرده کرکره ای بیشتر از چوب، فلز یا وینیل ساخته می شود. اسلت های افقی که با یک طناب به یکدیگر متصل شده اند با مکانیزم هایی به صورت دستی و یا برقی بالا و پایین می شوند. امکان دارد نام این پرده را به پرده کرکره سوئدی نیز بشنوید.

پرده کرکره ای تنوع چندانی ندارند و فقط می توان روی رنگ آن ها مانور داد. همچنین تنوع در جنس و متریال هم در آن ها دیده نمی شود.

از این مدل پرده می توان برای تمامی فضاهای خانه، ادارات و مدرسه و … استفاده کرد.

 

پرده-کرکره-ای

انواع پرده کرکره ای

از دلایل محبوبیت این مدل از پرده ها مناسب بودن آن ها برای محیط های کوچک می باشد. همانطور که گفته شد انواع مختلف و تنوع بالایی از مدل ها را ندارند و فقط به چند دسته ساده ختم می شوند.

انواع این پرده شامل سه نوع:

پرده کرکره ای چوبی

آلومینیومی یا فلزی

وینیل

انواع-پرده-کرکره-ای

پرده شید

پرده شید مانند پرده کرکره ای مکانیزم بالا رونده دارد و به صورت افقی جمع می شند. همچنین می توان کنترل خوبی بین نور و سایه با این مدل ایجاد کرد. پرده کرکره ای زیاد نمی تواند سایه را تنظیم کند.

همچنین از تفاوت های مهم دیگر پرده شید و کرکره ای می توان به تنوع بالای این مدل اشاره کرد. انواع پرده شید شامل:

زبرا

رومی

بامبو

دبل رول

بلک اوت

و بسیار دسته های دیگر که می توان تنوع بالایی از طرح و رنگ را در آن ها مشاهده کرد.

پرده شید مناسب تمامی فضاهای خانه مثل اتاق خواب، پذیرایی و آشپزخانه می باشد این درحالی است که پرده کرکره ای بیشتر محیط های اداری استفاده می شود.

به دلیل اینکه مدل های متنوعی در طرح و رنگ می توان پرده شید تولید کرد، این پرده را مناسب تمامی سبک های دکوراسیون کرده است.

 

پرده-شید-کرکره

پرده زبرا

از پرکاربرد ترین مدل های پرده شید، پرده زبرا می باشد. پرده زبرا که به آن پرده دوگانه  یا دو مکانیزم نیز می گویند، یک جایگزین مدرن برای پرده های افقی و کرکره ای است. این پرده ها که از نوارهای پارچه ای مات و شفاف افقی متناوب تشکیل شده اند، به راحتی از روز به شب منتقل می شوند.

اگر به دنبال گزینه  مدرن و همه کاره برای پنجره خود هستید، پرده زبرا یک انتخاب عالی می باشد. آنها کنترل دقیق نور، حریم خصوصی و زیبایی شیک را ارائه می دهند که می تواند هر اتاقی را متحول کند. استفاده از این نوع پرده ها نیز آسان است.

 

پرده-زبرا-کرکره

جمع بندی مطالب

در این مقاله سعی شد به صورت خلاصه تفاوت پرده شید و کرکره بیان شود. برای جمع بندی مطالب این تفاوت ها را بصورت یک جا جمع کردیم:

  • تنوع پرده شید بسیار بیشتر از کرکره ای می باشد.
  • از پرده شید می توان در تمامی فضاها استفاده کرد حال آنکه بیشتر از پرده کرکره ای برای محیط اداری استفاده می شود.
  • پرده شید می تواند مطابق تمامی سبک های دکوراسیون شود.
  • کنترل نور و ایجاد فضای خصوصی پرده شید بسیار مناسب تر از پرده کرکره است.
  • تنوع جنس پرده کرکره بسیار کم است ولی به دلیل اینکه پرده شید از پارچه درست می شود کیفیت های مختلفی می تواند داشته باشد.

گفتن این نکته ضروریست که در نهایت باتوجه به سلیقه و کاربرد نهایی که می خواهید از پرده داشته باشید می توانید انواع مختلفی از آن را انتخاب کنید.

شما می توانید بهترین و جدیدترین پرده شید و پرده زبرا را از سایت پرده مدرن خریداری کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.