09001637000
02166270068

واحد مشاوره و فروش

پرده برقی هوشمند

فهرست مطالب

پرده هوشمندبرقی

پرده هوشمند برقی

صبح‌ها که از خواب بیدار می‌شوید، شایددوست داشته باشید نور خورشید به داخل اتاق‌تان بتابد؟ اما حوصله ندارید از خواب بلند شوید و پرده را کنار بزنید؟ پرده هوشمند این مشکل را برای شما حل می‌کند. اگر میخواهید با تکنولوژی روز همراه شوید و خانه ی خود را به خانه ی هوشمندی تبدیل کنید بهتر است با پرده ی قدیمی خداحافظی کنید و پرده برقی هوشمند را جایگزین کنید. با پیشرفت تکنولوژی بشر در زمینه تولید پرده هوشمند نیز موفق عمل کرد به قدری که مشتریان در بازار تنها به دنبال خرید پرده هوشمند می باشند.تا جدید ترین نوع پرده را برای خانه خود تهیه نمایند. خرید پرده های سنتی دیگر کافی است کمی تغییرات را وارد فضای خود کنید… برای اطلاع از قیمت پرده هوشمند برقی میتوانید با کارشناسان پرده مدرن در ارتباط باشید. 09001637000

 

پرده هوشمند برقی چیست؟

پرده هوشمند یا همان Smart Curtain، پرده شید دو مکانیزم هوشمند، پرده‌ای است که با استفاده از فناوری‌های هوشمند، می‌توان آن را به صورت خودکار یا از راه دور کنترل کرد. این پرده‌ها، می‌توانند میزان نور ورودی به فضا را تنظیم کنند و در نتیجه، دمای محیط را نیز تحت تاثیر قرار دهند. پرده برقی، همان پرده‌های ساده قدیمی است که با یک موتور پرده برقی به پرده‌هایی هوشمند تبدیل شده‌اند. با پرده برقی دیگر نیازی نیست پرده را با دست باز و بسته کنید. فقط کافی است با یک ریموت یا کلید روی دیوار، پرده را به هر حالتی که می‌خواهید تنظیم کنید.

از پرده هوشمند در چه مکان هایی می توانیم استفاده کنیم؟

پرده هوشمند، با قابلیت های منحصر به فرد خود، می تواند در انواع مکان ها مورد استفاده قرار گیرد. این به عنوان پرده برقی مدارس، پرده هوشمند برقی دفاتر کار، پرده هوشمند هتل ها، سالن های کنفرانس و تئاترها و … کاربرد دارد.

انواع پرده برقی

پرده برقی کناررو: این مدل پرده با ریل‌های آلومینیومی مستطیلی شکل و شیاردار کار می‌کند. قلاب‌های پرده در این شیار قرار می‌گیرند و به صورت خطی در داخل ریل جابه‌جا می‌شوند. در این مدل پرده می‌توان از ریل‌های خمیده تا ۹۰ درجه نیز استفاده کرد.

پرده برقی بالارو: این مدل پرده برای انواع پرده‌های شید، زبرا، کرکره چوبی و فلزی و پرده نمایش مناسب است. ریل‌های این مدل پرده سطح مقطعی گرد دارند و با چرخش، پارچه پرده را دور خود جمع می‌کنند.

روش‌های مختلف کنترل پرده برقی

 • کنترل از طریق ریموت: این روش ساده‌ترین و رایج‌ترین روش کنترل پرده برقی است. با استفاده از ریموت می‌توان پرده را به صورت باز، بسته یا متوقف کرد. ریموت‌های پرده برقی از ۱ تا ۹۹ کانال دارند و بسته به تعداد پرده‌های برقی در یک مکان تهیه می‌شوند.
 • کنترل از طریق کلید پای پرده: این روش نیز یکی از روش‌های رایج کنترل پرده برقی است. کلیدهای پرده برقی در انواع ۱ یا ۲ کانال تولید می‌شوند و در دیوار نزدیک به هر پنجره قرار می‌گیرند.
 • کنترل از طریق کشیدن خود پرده با دست: این روش ساده‌ترین روش کنترل پرده برقی است. با کشیدن پارچه پرده به صورت دستی، موتور پرده برقی تحریک می‌شود و پرده در جهتی که کشیده می‌شود حرکت می‌کند.

پرده‌های برقی کناررو با ریل‌های آلومینیومی مستطیلی شکل و شیاردار کار می‌کنند. قلاب‌های پرده در این شیار قرار می‌گیرند و به صورت خطی در داخل ریل جابه‌جا می‌شوند. در این مدل پرده می‌توان از ریل‌های خمیده تا ۹۰ درجه نیز استفاده کرد.

مزایای پرده هوشمند

در زیر با مزایای پرده هوشمند آشنا خواهید شد:

 • نصب آسان در کمترین زمان باعث می‌شود که بتوانید پرده هوشمند خود را به راحتی و بدون نیاز به کمک متخصصان نصب کنید.

 • استفاده از ریل تا 12 متر، این امکان را به شما می‌دهد که پرده‌های بزرگ را نیز به صورت هوشمند کنترل کنید.
 • دارای موتور با ابعاد کوچک باعث می‌شود که پرده هوشمند شما فضای زیادی را اشغال نکند.
 • شما میتوانید پرده هوشمند خود را به راحتی تنها با لمس آن حرکت دهید.
 • با استفاده از ریموت کنترل، شما میتوانید پرده را از راه دور تکان دهید.
 • پرده هوشمند با قابلیت کاربرد ریل با اشکال مختلف تا شعاع خمیدگی بالای 25 سانتی متر، قابل استفاده در مکان‌های مختلف است.
 • افزایش امنیت خانه، پرده هوشمند می‌تواند به عنوان یک سیستم امنیتی عمل کند و از ورود افراد غیرمجاز به خانه جلوگیری کند.
 • پرده هوشمند می‌تواند به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کند.
 • پرده برقی با ویژگی‌های خود باعث می‌شود که تجربه یک زندگی لوکس را داشته باشید.
 • قابلیت حرکت پرده به صورت دستی در زمان قطعی برق هم وجود دارد.
 • پرده هوشمند تا وزن 100 کیلوگرم را تحمل می‌کند که بتوانید پرده‌های سنگین را نیز به صورت هوشمند کنترل 

مراحل نصب پرده مکانیزم

قدم اول: مشخص کردن محل قرارگیری

اولین قدم برای نصب پرده برقی، مشخص کردن محل قرارگیری آن است. برای این کار، باید محل قرارگیری پرده را روی دیوار یا سقف مشخص کنید. سپس، باید اتصالات را در محل مورد نظر نصب کنید.

قدم دوم: نصب ریل

بعد از مشخص کردن محل قرارگیری، نوبت به نصب ریل می رسد. ریل ها معمولاً از جنس فلز یا پلاستیک هستند. ریل ها را باید در محل مورد نظر قرار دهید و با پیچ یا چسب محکم کنید.

قدم سوم: نصب موتور

بعد از نصب ریل، نوبت به نصب موتور می رسد. موتور پرده برقی معمولاً در قسمت بالای ریل قرار می گیرد. موتور را باید به ریل متصل کنید و سیم های آن را به منبع برق وصل کنید.

انواع روش های نصب پرده برقی

نصب پرده برقی به دو روش کلی سقفی و دیواری انجام می شود:

نصب پرده برقی به روش سقفی

در روش سقفی، ابتدا باید محل قرارگیری پرده را روی سقف مشخص کنید. سپس، باید علامت گذاری کنید و با دریل سوراخ کنید. در نهایت، براکت ها را در محل سوراخ شده قرار دهید و کاست پرده را روی براکت ها نصب کنید.

نصب پرده برقی به روش دیواری

در روش دیواری، ابتدا باید محل قرارگیری پرده را روی دیوار مشخص کنید. سپس، باید علامت گذاری کنید و با دریل سوراخ کنید. در نهایت، براکت ها را در محل سوراخ شده قرار دهید و پشت پرده برقی را روی براکت ها نصب کنید.

پرده هوشمندبرقی

تجهیزات مورد نیاز برای نصب پرده هوشمند

پرده هوشمند، یکی از جذاب‌ترین و کاربردی‌ترین تجهیزات خانه هوشمند است. با نصب پرده هوشمند، می‌توانید به راحتی و از راه دور، پرده‌های منزل خود را باز و بسته کنید. برای نصب پرده هوشمند، به تجهیزات اولیه‌ای نیاز دارید که خوشبختانه، هزینه چندانی ندارند. در ادامه، این تجهیزات را معرفی می‌کنیم.

پایه دیواری پرده برقی: وسیله ای است که ریل پرده را به دیوار متصل می‌کند. این ابزار را باید با توجه به ابعاد ریل پرده انتخاب کنید.

ریموت: ریموت، ابزاری است که با استفاده از آن، می‌توانید پرده‌های هوشمند خود را از راه دور کنترل کنید. ریموت‌های پرده هوشمند، معمولاً دارای دکمه‌هایی برای باز و بسته کردن، توقف و تنظیم سرعت حرکت پرده هستند.

موتور برقی: نیروی لازم برای حرکت پرده را تأمین می‌کند. توان موتور برقی پرده هوشمند، باید بین 45 تا 75 وات باشد.

رسیور: ابزاری است که فرمان‌های ارسالی از ریموت را به موتور برقی منتقل می‌کند. رسیور، یکی از اجزای حیاتی سیستم پرده هوشمند است و بدون آن، امکان کنترل پرده از راه دور وجود ندارد.

ریل: ریل، محل قرارگیری پرده و سایر قطعات پرده هوشمند است. ریل‌های پرده هوشمند، به دو صورت یک طرفه و دو طرفه موجود هستند.

درایو: درایو، ابزاری است که از خروج گیره‌های غلطکی از ریل جلوگیری می‌کند. در پرده‌های هوشمند، درایو در یک سر ریل نصب می‌شود.

گیره غلطکی: ابزاری است که پرده را در ریل نگه می‌دارد.

هنگر: ابزاری است که نیروی موتور برقی را به تسمه‌ها منتقل می‌کند.

تسمه و سیم بکسل: تسمه و سیم بکسل، نیروی تولیدی توسط موتور برقی را به هنگرها منتقل می‌کنند.

قبل از سفارش پرده برقی به چه مواردی باید دقت کنید؟

 • نوع پرده: پرده برقی در انواع مختلفی مانند پرده زبرا، پرده شید، پرده کرکره ای و… موجود است. نوع پرده ای را انتخاب کنید که با دکوراسیون منزل شما هماهنگ باشد.
 • طول ریل: طول ریل باید متناسب با طول پرده باشد.
 • خم پرده: اگر پرده شما دارای خمیدگی است، باید طول ریل را با توجه به خمیدگی پرده انتخاب کنید.
 • محل قرارگیری موتور و گیربکس: موتور و گیربکس پرده برقی معمولاً در قسمت بالای ریل قرار می گیرند. محل قرارگیری موتور و گیربکس را با توجه به دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.
 • نوع بازشو پرده: پرده برقی در انواع مختلفی مانند پرده وسط بازشو، پرده وسط جمع شو، پرده چپ بازشو و پرده راست بازشو موجود است. نوع بازشو پرده را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.
 • مدل اتصال ریل: ریل پرده برقی را می توان به دو صورت سقفی و دیواری نصب کرد. مدل اتصال ریل را با توجه به محل قرارگیری پرده انتخاب کنید.

پرده های هوشمند با کاربردی فوق‌العاده!

یکی از مزیت های مهم پرده هوشمند که بهتر است به آن اشاره کنیم امکان زمان دهی به پرده اتوماتیک می باشد. این امکان به شما کمک های زیادی خواهد کرد تا بتوانید مشکلات خود را در کمترین زمان برطرف کنید. به پرده هوشمند خود زمان بدهید برای مثال می توانید زمان بدهید هر 8 ساعت یک بار پرده باز و بسته بشود و یا به هر حالتی که می خواهید در بیاید. دزدها در این صورت تصور می کنند شما در منزل هستید و بیخیال دزدی از منزل شما می شوند.

کلام آخر

خانه‌های هوشمند، آینده‌ای مدرن و جذاب برای زندگی هستند. این خانه‌ها با امکانات متعدد خود، تجربه‌ای متفاوت و لذت‌بخش از زندگی را فراهم می‌کنند. پرده‌های هوشمند را می‌توان از راه دور کنترل کرد و به‌صورت خودکار باز و بسته کرد. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که بتوان از انرژی خورشید به‌طور بهینه استفاده کرد و از نور طبیعی خورشید بیشترین بهره را برد. علاوه بر این، پرده‌های هوشمند می‌توانند به افزایش قیمت خانه کمک کنند. این فناوری نشان‌دهنده‌ی مدرن و لوکس بودن خانه است و برای خریداران جذابیت دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.