09001637000
02166270068

واحد مشاوره و فروش

پرده شید چیست

فهرست مطالب

پرده-شید-چیست

پرده شید از جدیدترین مدل برای منازل و فضاهای اداری می باشد. شاید از خودتان بپرسید پرده شید چیست؟ در این مقاله به بررسی کامل پرده شید و قیمت آن می پردازیم. همچنین می توانید جدیدترین مدل پرده شید 1403 را در سایت پرده مدرن مشاهده کنید.

پرده شید پانل های نرم و پارچه ای هستند که به یک میله پرده یا قاب پنجره متصل می شوند. شید ها به صورت جداگانه فروخته می شوند و در طول، عرض، رنگ و مواد مختلف موجود می باشند. در حالی که پرده معمولی زیر پنجره آویزان می باشد، شید به گونه ای طراحی شده اند که در چارچوب پنجره قرار بگیرند.

برای ورود نور، پرده شید را با استفاده از سیم نازک و رول بالابر، بالا می برند. همانطور که شید بلند می شود، بسته به سبک، یا دسته می شود یا دور یک میله می چرخد. برای جلوگیری از نور یا اضافه کردن حریم خصوصی به اتاق، به سادگی سایه ایجاد شده توسط شید را می توانید تنظیم کنید.

پرده شید را می توان در سبک های مختلف یافت.

انواع پرده شید چیست

شید رول دارای پارچه‌هایی هستند که در بالای پرده قرار دارند که وقتی می‌خواهید نور را مسدود کنید یا حریم خصوصی را اضافه کنید، باز می‌شود.

پرده شید رومی که دارای پارچه تا شده است که بالا و پایین می پیچد.

 

پرده-شید-رومی

 

شید سلولی دارای طرح لانه زنبوری هستند و اغلب در اتاق خواب استفاده می شوند.

سایه های پلیسه دار از یک تکه پارچه ساخته می شوند و طوری آموزش داده می شوند که دارای چین های افقی باشند.

پرده شید بالونی دارای مواد پفکی هستند که شبیه بادکنک در پایین سایه هستند. پوف ها را می توان آزاد کرد تا قسمت بیشتری از پنجره را بپوشاند

شید بامبو و چوب عنصری ارگانیک به اتاق شما اضافه می کنند زیرا از مواد بافته شده طبیعی ساخته شده اند.

دابل شید چیست

دابل شید یا پرده دابل شید رول، به‌ عنوان پرده روز و شب نیز شناخته می‌شوند، نوعی پوشش پنجره هستند که هم فیلتر نور و هم شید بلک اوت (blackout ) را در یک قاب پنجره نصب می‌کنند که می‌توانند با هم یا جداگانه استفاده شوند. معمولاً پرده بلک اوت در پشت پرده روشن قرار دارد. یک شید فیلتر خورشیدی یا نور جلو می رود. بیشتر اوقات این پرده ها با براکت‌ های دوتایی مخصوص نصب می‌شوند که به خوبی با فاسیا یا والان 4 یا 5 اینچی جفت می‌شوند. همچنین براکت‌ های دوتایی برای رول‌ های معمولی و/یا معکوس در معرض دید وجود دارد، بنابراین می‌توانید ظاهری مناسب برای خانه یا محل کار خود پیدا کنید. پرده دابل شید گاهی اوقات شید ترکیبی نیز نامیده می‌شود، زیرا این دو نوع پارچه به‌طور مستقل به خوبی کار می‌کنند، اما اگر در ترکیب با یکدیگر استفاده شوند، حتی بهتر هستند.

پرده دابل شید رول به نور اجازه عبور می دهند و در عین حال تابش خیره کننده را با بالا بردن پانل خاموشی و پایین نگه داشتن پانل فیلتر خورشیدی یا نور کاهش می دهند. برای افزایش حریم خصوصی، به سادگی بلک اوت را کاهش دهید.

 

دابل-شید-چیست

پرده شید بلک اوت

درواقع این نوع پرده به صورت ترکیبی استفاده شده و مسدود کننده کامل نور می باشد. این نوع پرده را در دابل شید استفاده می کنند تا انواع سایه ها و نور را بتوان در پرده ایجاد کرد.

با کمک پرده بلک اوت می توان فضای کامل خصوصی ایجاد کرد و هیچ نوری از پنجره رد نشود.

 

پرده-شید-بلک-اوت

کاربرد پرده دابل شید

پرده شید دابل یک گزینه عالی برای بسیاری از اتاق ها هستند زیرا بهترین های هر دو جهان را ارائه می دهند. این پرده ها بیشتر در موارد زیر محبوب هستند:

  • اتاق های خواب
  • مهدکودک ها
  • سینماهای خانگی
  • اتاق های نشیمن
  • اتاق های کنفرانس
  • اتاق های هتل
  • مدارس و تالارها

قیمت شید رول

قیمت پرده شید رول باتوجه به نوع و سایز پارچه متفاوت می شود. کیفیت پارچه ای که در شید استفاده می شود بسیار اهمیت دارد. همینطور باتوجه به سایز پنجره ای که می خواهید روی آن پرده نصب کنید قیمت آن متفاوت می شود.

شما می توانید برای بررسی بروز ترین قیمت پرده شید به سایت پرده مدرن مراجعه کنید.

 

قیمت-شید-رول

مراحل تولید پرده شید تک مکانیزم در کارگاه

پرده شید دو مکانیزم پرده ای است که کاربرد بسیاری در اشپزخانه و پذیرایی و خواب دارد و به دو صورت تک مکانیزم و دو مکانیزم تولید میشود،در حالت تک مکانیزم یک لایه پارچه و در حالت دو مکانیزم ۲ لایه پارچه مونتاژ میشود.پرده شید دارای رنگ ها و طرح ها و جنس های مختلفی میباشد و طبق اندازه سفارش مشتری تولید میشود.

پرده شيد تك مكانيزم معمولا از جنس پارچه زخيم که جلو ‌نور و دید را میگیرد و نقش استر هم دارد و به صورت ساده يا طرح دار ميباشد تشکیل میشود و پرده شید دو مکانیزم معمولا از یک پارچه زخیم که نقش آستر  را دارد و یک پارچه نازک یا تور که جنبه زیبایی دارد و جلو نور و دید را نمیگیرد تشکیل میشود، در کارگاه تولید شید تک مکانیزم پارچه به همراه قاب و لوله و وزنه الومینیوم  و‌یراق الات  پلاستیکی از جمله در پوش قاب و  زنجیر و گیربوکس و هرزگرد مونتاژ  میشود

 برش پرده شید تک مکانیزم

برش پرده شید به دو صورت ماشینی یا دستی انجام میشود. در صورت ماشینی پارچه را روی میز پهن کرده و اطراف ان را با چسب به میز میچسبانند تا پارچه حرکت نکند و بعد با ورود ابعاد سفارش ،دستگاه شروع به کار میکند و پارچه را به صورت گونیا و صاف برش داده و در اخر پِرت پارچه را از توپ پارچه جدا میکند

در صورت دستی به همراه یک خط کش گونیا پارچه را گونیا کرده و طبق سفارش ابعاد پارچه را برش میدهند،و پِرت کار را با تیغ کاتر از توپ پارچه جدا میکنند.

برش الومینیوم پرده شید تک مکانیزم

هم زمان با برش پارچه شید در قسمت دیگر کارگاه لوله و قاب و وزنه الومینیوم  طبق اندازه های سفارش مشتری برش داده میشود .برش الومینیوم با دستگاه معمولی و  یا دستگاه خاص داده میشود، در صورت معمولی قاب و لوله و وزنه به صورت تک تک برش داده میشود و در صورت خاص قاب و لوله و وزنه یکجا برش داده میشود،

مونتاژ پرده شید تک مکانیزم

در مونتاژ پرده شید تک مکانیزم ابتدا هر دو طرف لبه پارچه را یک نوار تسمه میزنند،سپس از قسمت بالا پارچه را وارد لوله میکنند و پارچه را دور لوله

می پیچونندو لوله را در قاب قرار میدهند و  پایین پارچه را وارد وزنه میکنند و هر دو‌ طرف وزنه را با در پوش بادومی میپوشانند،

نصب زنجیر و گیر بوکس و هرز گرد و در پوش شید تک مکانیزم

پرده های شید تک‌مکانیزم  از طریق یک گیربوکس پلاستیکی و زنجیر و هرزگرد  به جهت بالا جمع شده و به سمت پایین باز میشود،بعد از اینکه لوله داخله قاب قرار گرفت در یک جهت لوله گیربوکس و زنجیر و در جهت دیگر لوله،هرزگرد کار گذاشته میشودو در قسمت پایین کار پارچه را داخل وزنه شید نصب میکنند و سپس با در پوش های پلاستیکی و پیچ های ریز طرفین قاب بسته میشود و پرده زبرا اماده تست و بسته بندی میشود

تست و بسته بندی پرده شید تک‌مکانیزم

پرده شید  مونتاژ شده بر روی دیوار و یا دستگاه تست قرا میگیرد تا از قسمت های  پارچه و قاب و وزنه و زنجیر و گیربوکس و مونتاژه کار،  چک شود تا ایرادی نداشته باشد و سپس وارد مرحله بسته بندی میشود،

زبرا تست شده وارد نایلون مخصوص با برند شرکت شده و بر روی ان نایلون های ضربه گیر پیچیده و اماده ارسال میشود

قیمت شید متری

پرده شید به صورت متری مناسب به سایز پنجره و یا محل نصب پرده نیز فروخته می شود. قیمت شید متری باتوجه به نوع پرده ای که انتخاب می کنید و همچنین کیفیت پارچه مد نظرتون متغییر می شود. همچنین مکانیزمی که برای پرده انتخاب می کنید نیز می تواند روی قیمت نهایی پرده تاثیر گذار باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی قیمت انواع پرده شید می توانید با فروشگاه پرده مدرن تماس بگیرید. با مشاوره از پرده مدرن بهترین خرید و مناسب ترین پرده را انتخاب کنید.

تماس: ۰۹۰۰۱۶۳۷۰۰۰ /۰۲۱۶۶۲۷۰۰۶۸

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.