09001637000
02166270068

واحد مشاوره و فروش

مراحل تولید پرده زبرا

فهرست مطالب

مراحل تولید پرده زبرا

پرده زبرا

پرده زبرا یکی از پر کاربردترین نوع پرده در سال های اخیر میباشد که در محیط های اداری و منازل و ویلا ها استفاده میگردد. یکی از ویژگی های مهم پرده زبرا این است که دارای حالت روز و شب می باشد و میتواند محیط داخل را کاملا پوشانده و یا از مابین تِرک های خود نور را به داخل عبور دهد. پرده های زبرا به سمت بالا جمع شده و به جهت پایین باز میشود و اگر تِرک های یکسان پرده زبرا روی هم قرار بگیرد نور را از ما بین تِرک ها به داخل عبور میدهد.

پرده زبرا قابل شتستشو با جارو بخار و  یا شامپو فرش میباشد.هم چنین دارای نقشه ها، رنگ ها و جنس های متنوع میباشد که در کارخانه جات نساجی تولید و سپس در کارگاه  به همراه قاب و وزنه و لوله آلومینیوم و یراق الات پلاستیکی مونتاژ میشود. پرده های زبرا بر حسب اندازه های متفاوت سفارشات و دلخواه مشتریان تولید میشود.پرده های زبرا هم به صورت دستی و هم اتوماتیک مونتاژ میشود. در ادامه با ما همراه باشید تا با مراحل تولید پرده زبرا آشنا شویم.

فروشگاه پرده مدرن با سالها تجربه ی موفق در زمینه تولید انواع پرده های شید و زبرا توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. این پرده ها با انواع دکوراسیون، به خصوص مدرن و رسمی سازگاری دارند و با توجه به ظاهر شیک، جلوه ای زیبا ایجاد می نمایند. اگر قصد خرید پرده زبرا دارید، با فروشگاه پرده مدرن تماس بگیرید. ما در این فروشگاه بهترین و با کیفیت ترین متریال موجود را تولید کرده و تحویل مشتری خواهیم نمود. برای خرید پرده زبرا اداری با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۶۶۲۷۰۰۶۸

 

مراحل تولید پرده زبرا

کارخانه تولید زبرا

پرده زبرا طی مراحلی در کارخانجات نساجی تولید میشود،ابتدا طراحی پرده  توسط طراحان انجام میشود سپس چله گیری پرده زبرا انجام میشود و وارد مرحله بافت میشود و پرده زبرا از نخ های گوناگونی بافته میشود که باعث تنوع جنس و رنگ بندی  میشود.پرده زبرا به صورت‌ تِرکی یا راه راه  بافته میشود که  یک لایه تور و یک لایه قسمت پر تراکم می باشد.

به این ترتیب پرده های زبرا بعد از مرحله  طراحی و چله گیری ،با استفاده از نخ های گوناگون و رنگ بندی های متنوع  به صورت تِرکی یا راه راه بافته میشود و وارد مرحله فینیش و بسته بندی میشود.

در مرحله فینیش پرده زبرا کنترل شده و با حرارت و مواد خاص فینیش میشود و دور لوله های کارتونی محکم پیچیده میشود و به صورت توپ پارچه میشود و به قسمت بسته بندی هدایت میشود

در قسمت بسته بندی پرده زبرا باند شرکت دوره هر توپ پیچیده شده و متراژ و کد و وزن پرده زبرا و شماره سریال تولید روی باند ذکر میشود و داخل نایلون پیچیده و اماده ارسال میشود.بعد از فرایند تولید پرده زبرا محصول اماده ارسال به سمت کارگاه های ساخت پرده زبرا میشود.

کارگاه تولید پرده زبرا

در کارگاه تولید پرده زبرا، پارچه های زبرا به همراه قاب و لوله و وزنه های الومینیوم و یراق الات مونتاژ می شود.

برش پارچه

ابتدا نسبت به سفارشات پرده های زبرا  با توجه به اندازه های دلخواه،پارچه های زبرا از طریق دستی و یا مکانیزه برش داده میشود.در هنگام برش پارچه ها حتما باید دقت شود که پارچه گونیا شده باشد در غیر این صورت پارچه ها در انتهای کار به صورت نامیزون داخل قاب جمع میشود.بعد از برش و‌گونیا شدن پارچه ها قسمت لبه بالا و‌پایین کار با تسمه پلاستیکی  منگنه میشود.

برش آلومینیوم زبرا

‌هم زمان با برش پارچه های پرده زبرا در قسمت دیگر کارگاه قاب های الومینیوم و لوله و وزنه های پرده زبرا به نسبت  سفارشات و پارچه های برش خورده پرده زبرا  ،برش خورده میشود.قاب های الومینیوم در سایز ها و نوع های مختلف میباشد،

مونتاژ پرده زبرا

بعد از برش پارچه های پرده زبرا و قاب و لوله و وزنه های الومینیوم زمانه مونتاژ پرده زبرا میباشد، در این قسمت پارچه ها از قسمت بالای تسمه خورده وارد لوله های الومینیوم میشود و دور لوله جمع میشود و طرف دیگر پارچه بعد از عبور از وزنه الومینیومی وارد قاب میشود و سپس لوله داخل قاب قرار میگیرد.

 

مراحل تولید پرده زبرا

نصب زنجیر و گیر بوکس و هرزگرد و در پوش

پرده های زبرا از طریق یک گیربوکس پلاستیکی و زنجیر و هرزگرد به جهت بالا جمع شده و به سمت پایین باز میشود،بعد از اینکه لوله داخله قاب قرار گرفت در یک جهت لوله گیربوکس و زنجیر و در جهت دیگر لوله،هرزگرد کار گذاشته میشود و سپس با در پوش های پلاستیکی و پیچ های ریز طرفین قاب بسته میشود و پرده زبرا اماده تست و بسته بندی میشود

تست و بسته بندی پرده زبرا

پرده زبرا مونتاژ شده بر روی دیوار و یا دستگاه تست قرا میگیرد تا از قسمت های  پارچه و قاب و وزنه و زنجیر و گیربوکس و مونتاژه کار، چک شود تا ایرادی نداشته باشد و سپس وارد مرحله بسته بندی میشود، پرده زبرا تست شده وارد نایلون مخصوص با برند شرکت شده و بر روی آن نایلون های ضربه گیر پیچیده میشود و اماده ارسال میشود.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.